Maturitní stužky

Předávání maturitní stužky je v České republice tradicí, bez které se neobejde žádný stužkovací večírek. Obvykle jsou studentům předány stužky z rukou třídního učitele a od této doby značí, že právě oni budou letos maturovat. Vybrali jsme pro Vás dva druhy maturitních stužek z nejkvalitnějšího materiálu - taftové a atlasové. Lze je různě barevně kombinovat a připevnit na ně libovolnou ozdobu, popř. placku, která dodává eleganci a originalitu. Maturitní stužky dodáváme zkompletované.

Jak by maturitní stužka měla vypadat

Maturitní stužky mohou mít 2 - 3 barevné prameny. Záleží na Vašem výběru, která varianta stužek se Vám líbí nejvíce. Nejčastěji však maturanti vyžadují na ples či stužkovací večírek třípramenné maturitní stužky. U dvoubarevné stužky doporučujeme, aby postranní prameny byly tmavší barvy, zatímco u tříbarevné stužky by měly být poskládány od té nejsvětlejší, až po nejtmavší odstín.

Co by maturitní stužky měly obsahovat?

Prameny maturitní stužky by měly obsahovat název školy a třídy, maturant 2017 a jméno, popř. motto. Velmi důležité je uspořádání textu na stužkách, tak aby se texty vzájemně nepřekrývali. Texty na maturitní stužce by měli být složeny následovně.

Varianta dvoubarevné stužky
1. pramen - středně dlouhý text
2. pramen - nejkratší text
3. pramen - nejdelší text

Varianta tříbarevné stužky
1. pramen - nejkratší text
2. pramen - středně dlouhý text
3. pramen - nejdelší text

Ozdoby na maturitní stužky

Každá maturitní stužka by měla obsahovat i ozdobu, díky které budou stužky vypadat dokonale. Nabízíme Vám 13 druhů ozdob. Mezi nejvíce oblíbené patří Atlasové mašličky a Atlasové kytičky. Tyto ozdoby na stužky dodáváme ve stejných barvách jako maturitní stužky.

Náhled na maturitní stužky

Máte vybranou barvu maturitní stužky, potisku, text potisku a styl písma, ale stále nemáte jasnou představu, jak stužky budou vypadat? Nabízíme Vám zdarma možnost grafického náhledu na stužky. Náhled slouží pouze pro představu, ve skutečnosti se barvy mohou mírně lišit. Na Vaši žádost zasíláme i vzorníky barev šerp a stužek.

Při poskytování našich služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Nastavení můžete kdykoliv změnit v nastavení vašeho prohlížeče.

Rozumím